Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.06.2023 12:49 (Üye) Soru : mrblar bayrampaşada bulunan ve mülkiyeti iki kişi adına olan tamamı dükkanlardan olan küçük bir iş merkezi eski olmasından dolayı belediye izni ile yıkıldı ve yine belediye izni ile yeniden yeniden yapılacak ve yine tamamı dükkanlardan oluşacak yerin şu anki durumu yaklaşık 250 mkare olan bir arsa iki ortak burayı yeniden yapacak ve satmayacaklar kendilerinde kalacak (muhtemelen kiraya verirler) bu arsanın sahibi iki kişi ortak olarak özel inşaat statüsünde yapabilirler mi nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. tşk ler iyi çalışmalar

Cevap : Özel inşaat olarak elbette yapılabilir. özle inşaat da sadece Çalıştırılan işçilerin SGK sı işverence ödenir vergileme yapılmaz. Diğer bürokratik işlemler konusunda bilgimiz yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.