Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.06.2023 12:18 (Üye) Soru : Eczacı mükellefimiz için 6/1-c stok artırım beyanında bulunmak istiyoruz. 2016 yılında yapılan stok artırımında eczacılar için farklı bir format oluşturulup yalnızca matrah yazılıp vergisi hesaplanmış. ancak 7440 kanun numaralı matrah artırımında eczacılar için farklı bir format oluşturulmamış. Emtialara ait bildirim tablosunda cinsi, vasfı ve özellikleri bölümüne muhtelif ilaç olarak bildirim yapsak bir problem yaşar mıyız bu şekide kabul edilir mi? Eğer bu şekilde olmayacaksa nasıl bildirimde bulunabilirim? ilaçları tek tek mi yazmalıyım yoksa kategorize ederek mi ağrı kesiciler vb. gibi?

Cevap : 7440 SK da eczaneler için özel bir düzenleme yok. Normal emtia gibi işlem yapılır. Toplu olarak stok beyanı olmaz. Mallar tek tek yazılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.