Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.06.2023 13:35 (Üye) Soru : Selamlar. Bir limited şirket müşterimiz tek ortaktan oluşmakta olup o tek ortakta yabancı uyruklu birisi. Uzun yıllardır Türkiye' de ikamet ediyor, ikamet teskeresi var. Bu firmamız 01/07/2023 tarihinden itibaren e-faturaya geçmek zorunda. Lakin gelir görün ki maalesef mali mühür başvurusu yapamıyoruz. Kamu Sertifikasyon Merkezi ile görüştüğümüzde bize GİB ile görüşün diyorlar, GİB Kamu Sertifikasyon Merkezi ile görüşün diyorlar, hatta Mersis le görüşün çok talep var yoğunuz diyerek başlarından savmaya kalkıyorlar. Hatta bir Türk müdür tayin edin filan dediler. Firmamızın sahibi bir yabancı uyruklu. Türk ortak veya müdür tayin etmek istemiyor. Kişi yabancı olduğu için e devlet veya tc kimlik no.su yok. Bu sorunu nasıl çözeriz, yardımcı olur musunuz, tıkandık kaldık. Saygılarımla.

Cevap : Nasıl çözüleceğini ilgi birim yapmış. TÜRK Müdür atanacak .Kişinin isteyip istememesi değil Hukukun gereği yapılır. Başka seçenek olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.