Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.06.2023 09:38 (Üye) Soru : Merhaba, Sorumuz tredyol gibi platform üzeri satış yapılıp e arşiv faturası kesildiğinde,ürün iade işlemleri nasıl olur.İade edecek taraf vergi mükellefi değil Gider pusulası düzenleyeceğiz kdv yi yazacakmıyız gider pusulasında (Bide imza alma kısmı nasıl olacak uzaktan satış olduğu için) Varsa bu durumlarla net bir cevap iyi olacaktir. Teşekkürler

Cevap : Gider pusulası da düzenleneceği gibi Bankadan yapılacak ödeme için "e-Dekont" ile tevsik edilir. ödediğiniz bedel den iç yüzde ile KDV hesaplayıp indirim konusu yapabilirsiniz. Not: Burada "net cevap" diye bir uygulama olmaz. Verdiğimiz yanıtlar YORUM dur. Verilen cevaplar, İlgili Kanun, tebliğ ve sirküler baz alınarak verilir. Bağlayıcı olamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.