Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.06.2023 16:14 (Üye) Soru : Merhabalar, SMMM olarak serbest meslek faaliyetimi yürüttüğüm bürom var ve müşterilerimi müşavirlik hizmeti vererek sm makbuzu düzenliyorum.Bu şekilde faaliyetime devam eder iken aynı anda yine %100 bana ait ve tek ortaklı XXXXX SMMM Ltd.Şti. adı altında mesleki faaliyet yürütecek şirket kurarak bazı aynı anda buradada şirket olarak mesleki faaliyet yürütebilirmiyim.Sorumun özeti kısaca şudur: Serbest Meslek faaliyetimin yanında aynı anda müşavirlik faaliyetimi Şirket unvanı ilede yapabilirmiyim ? Şimdiden cevap için teşekkür ederim.Sayılarımla

Cevap : Gelir vergisi Mükellefiyetinizin dışında Tek kişilik veya çok ortaklı mesleki şirket kurabilirsiniz. Bura da Mesleki faaliyet sürdürebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.