Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.06.2023 13:39 (Üye) Soru : merhaba , merhaba, E-deftere tabi 2 ortaklı , LTD.ŞTİ. yiz. yurt içerisinden ticari mal-alım satımı yapıyoruz. işyerimizi 01/07/2023 tarihi itibari ile aynı il ve ilçe sınırları içerisinde farklı bir adrese taşıyacagız. vergi dairemiz değişecek. KİRA KONTRATIMIZ 1 TEMMUZDA başlıyor. 1 temmuz ve 2 temmuz tarihleri hafta sonu tatiline denk geldigi icin , TİCARET ODASI işlemlerini 3 Temmuz itibari ile başlatacagız. Tescil ve ilanımız 10 gün içerisinde olur deniyor. 1 - vergi dairesi adres değişikligi kaç gün içerisinde yapılmalıdır? 2 - LTD ŞTİ adres degişikliği icin, eski vergi dairesine mi yoksa yeni vergi dairesine mi dilekce verilmeldir ? 3 - taşındıktan sonra bu işlemlerin yapılması, yasal süresi içerisinde belli bir zaman alacak. işlemler sonuclanmadan , 1 temmuzdan itibaren gecen bu süre içerisinde, bizim kestigimiz ve bize düzenlenen faturalarda yeni adres ve vergi dairesi bilgileri mi olmalıdır ? tesekkurler

Cevap : 1-VD sine adres değişikliğini 1 ay içinde bildireceksiniz. 2-Dilekçe Yeni VD ne verilir. 3-Faturada önemli olan unsur Vergi numarasıdır. Vergi numarası değişmeyeceği için sorun olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.