Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.06.2023 19:57 (Üye) Soru : Merhabalar; 6111 sayılı ilave istihdam teşvikinde şirketin geriye dönük ortalama hesabı yapılırken; 2023'de kurulmuş bir tüzel kişi (A.Ş) işveren için ilk çalışan için nasıl yapılacaktır? Yani şirket yeni kurulmuş ve bir kişi iş başı yapacak. Çalışacak kişinin şartlarının tutması halinde 6111'den bu bir kişi için faydalanılabilir mi? Teşekkürler

Cevap : Ortalama sigortalı sayısının tespitine esas olan altı aylık sürede, gerek işyerinin yeni tescil edilmiş olması, gerekse sigortalı çalıştırmaya ara verilmiş olması nedeniyle geriye doğru altı aylık süre içinde sigortalı bildiriminde bulunulmamış olması halinde, sigortalıların, ortalama sigortalı sayısına ilave olup olmadıklarına bakılamayacağından, kapsama giren sigortalıların tamamından dolayı sigorta primi işveren hissesi desteğinden yararlanılabilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.