Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.06.2023 20:23 (Üye) Soru : Merhaba, Çalışma izni ile istihdam ettiğimiz geçici koruma kapsamındaki çalışanımıza işlerin olmamasından dolayı ücretsiz izin vermek istiyoruz. Yasal olarak sorun teşkil eder mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Syg.

Cevap : yabancı uyrukluların ay içindeki hizmetlerinin 30 günden eksikliği; 1-İstirahat 4-Gözaltına Alınma 5-Tutukluluk 8-Grev 9-Lokavt 10-Genel Hayatı Etkileyen Olaylar 11-Doğal Afet 18-Kısa Çalışma 21-Diğer Ücretsiz İzin 23-Yarım Çalışma Ödeneği 24-Yarım Çalışma Ödeneği ve Diğer Nedenler 25-Diğer Belge/Kanun Türlerinden Gün Tamamlama, 26-Kısmi İstihdama İzin Verilen Yabancı Uyruklu Sigortalı 27-Kısa Çalışma ve Diğer 28-Pandemi Ücretsiz İzin 29-Pandemi Ücretsiz İzin ve Diğer Hallerden kaynaklanması halinde, bu kodlar kullanılabilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.