Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.06.2023 16:55 (Üye) Soru : firmalarda nevi değişikliği nedeniyle verilecek kurumlar ve diğer beyannameler 6 hazirana kadar verilmesi gerekiyorsa mali tatil nedeni ile i erteleme olacak mı? bu konuda bilgi rica ediyorum. not:LİMİTED ŞİRKETTEN ANONİM ŞTİ. DÖNÜŞ. LİMİTED İÇİN VERİLECEK BEYANNAMELER HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ ?

Cevap : 2023 yılı Mali tatilinin başlangıç tarihi 04/07/2023 dür 6 Haziran ile ne bağlantısı var anlamadık Dönüşümün tescilinden itibaren beyanname 1 ay içinde verilir. Aşağıdaki belirtilen tanımlama kapsamında Beyana dayanan ve beyanname verme süresi mali tatil nedeniyle uzamış olan vergilerde ödeme süresi (aynı ay içerisinde kalmak kaydıyla), uzayan beyanname verme süresinin son gününü izleyen günün mesai saati bitimine kadar uzamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.