Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.06.2023 13:43 (Üye) Soru : İyi Çalışmalar Eyt li olduğu için mart ayında işten çıkardığımız birisini tekrar mart ayında sgdp ile işe aldık tekrar işe aldığımız için eytliler için tanımlanan %5 işveren hissesi ile diğer hazine indirimi şartlarını taşıdığımız için işveren hissesi desteğinden yararlanıyoruz. işçinin Emekli müracaatı kabul edilmediği için Mart ve nisan aylarına SGDP bildirgesine iptal normal aylık prim ve hizmet bildirgesine ek olarak verdik. Fakat sgk tarafından Mart ve nisan aylarında yararlandığımız %5 hazine indirimimiz iptal edilmiştir. Sgk yaptığı uygulama doğrumudur? Eğer doğru ise bunun genelgesini nasıl bulabiliriz.

Cevap : Kişi sgdp li ve 30 gün içinde bildirilmesi halinde %5 lik destek sözkonusu idi bu yasal olarak olmadı ise desteğin iptali gerekir ki KUrumda iptal ederek doğru işlem yapmıştır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.