Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.06.2023 17:40 (Üye) Soru : Sayın yetkili, 2022 sonu itibariyle sözleşmesi sona eren bir şirket için 2021 ve 2022 yılına ait matrah artırım beyannamesi vermem gerekiyor. 2022 sonu itibariyle sözleşmem sona erdiği için yeni sözleşme girmem gerekti. E birlikten Yeni sözleşme girmeme rağmen başka bir meslek mensubu tarafından devam eden sözleşmesi olduğu için yeni sözleşmeyi internet vergi dairesinden onaylayamıyorum. Bu durumda nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir? Saygılar

Cevap : Mevcut meslek mensubu sözleşmesini iptal etmesi sizin de ARACILIK sözleşmesi yaparak beyannameyi gönderebilirsiniz. Türmob sözleşmesi gerekmez. Siz beyannameyi verdik den sonra mevcut meslek mensubu yeniden ARACILIK VE SORUMLULUK sözleşmesi yapacak.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.