Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.06.2023 15:48 (Üye) Soru : Kolay gelsin. Ticaret odasına sorduğumda bunu odaya sormam gerektiği söylenildi. Sermaye arttırımın da geçmiş yıl karları ve sermayenin ödendiğine dair rapor yazdığımızda tespitin yıla ait defter bilgileri yer almakta. E defter mükellefi olan birinin sadece envanter defteri bilgileri mi yazılacak buraya ? Eskiden kebir ve yevmiye defteri bilgileri de yazıyorduk şimdi bunlar artık elektronik. sadece envarter tasdik bilgilerini mi yazıyoruz ?

Cevap : E defter tutan mükellefler ilgili alana "e-defter tutulmaktadır." cümlesi ile envanter defteri bilgileri yazılacak. Not : Ticaret sicili her gün yüzlerce bu konuda işlem yapmakta .Size söyleyeceği yukarıdaki cümledir. Liyakatsizliklerini ve baştan savma tutumlarını ispat etmişler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.