Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.06.2023 08:44 (Üye) Soru : merhaba, E-Deftere tabi LTD ŞTİ yiz. bulundugumuz yerde kiracıyız. işyerimizi yine kiracı olacagımız başka bir yere taşıyoruz. taşınacagımız yerin bakım-onarım - tadilat ve dekorasyon işlemlerinin yapımının tamamını, ANAHTAR TESLİM olarak bir mimarla anlaştık. Mimar kiracı olarak taşınacagımız yeni yerin tüm işlemlerini ( örnegin badana - boya - fayans - elektrik tesisatı - su tesisatı - yer döşeme seramik cila - elektrik tesisatı - aydınlatmalar - banyo mutfak dolapları , müşteri danışma karşılama bölümü vb. gibi işlemleri) kendisi yapıyor. bize işyerini herşey hazır, anahtar teslim olarak verecek. 1 - tüm bu işlemler icin, mimar ile , iş bitiminde ödemek kaydıyla, yaklaşık 850.000-TL + KDV ye anlaşıldı. biz mimarın bize kesecegi faturayı direkt gider olarak gösterebiliyormuyuz ? 2 - biz mimarın düzenledigi bu faturayı hangi hesaplarla kayıtlarımıza almalıyız ? tesekkurler

Cevap : Yapılan işler faturada ayrı ayrı belirtilmesi gerekir. Demirbaş olarak tanımlanan harcamalar 255 hesaba ,diğer harcamalar ve işçilik giderinin tamamı gidere olarak yazılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.