Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.07.2023 09:45 (Üye) Soru : GERÇEK KİŞİ MÜKELLEFİMİ NEVİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPARAK LTD ŞTİ GEÇMEK İSTİYORUZ.E DEFTER VE E FATURA MÜKELLEFİYİZ.NEVİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞIMIZDA TESCİL TARİHİ İTİBARİ İLE BİLANÇO OLUŞTURACAĞIZ.ANCAK YENİ KURULAN ŞİRKETİİN MALİ MÜHÜR TEMİN ETME SÜRECİ VE E FATURA BAŞVURU SÜRECİ OLACAĞINDAN TESCİL TARİHİNDEN SONRAKİ FATURA KESME VE BANKA İŞLEMLERİ BASIL OLACAK.ŞİRKETİN TESCİLİNDEN SONRA KAPANACAK OLAN ŞAHIS FİRMASININ BELİRLİ BİR SÜRE ADINA FATURA KESEBİLİRMİYİZ.BANKA HAREKETİ OLABİLİRMİ . YASAL BİR SURE VARMIDIR.

Cevap : MALİ MÜHÜR KONUSUNDA BÜROKRATİK İŞLEMLER KONUSUNDA BİLGİMİZ YOK GİB DEN BİLGİ ALINIZ.BANKA İŞLEMLERİ ŞİRKET ADINA AÇILACAK HESAPDAN TAKİP EDİLİR. (ŞAHSİ HESAPDAN ŞİRKET HESABINA VİRMAN YAPILIR.) ŞİRKET TESCİLİNDEN SONRA ŞAHHIZ FİRMASINDAN FATURA DÜZENLENMEZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.