Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.07.2023 15:59 (Üye) Soru : Merhaba; İflas etmiş e-defter mükellefi müşterimizin iflas öncesi defterini gönderebilmem için dikkat etmem gereken noktalar hakkında bilgi rica ediyorum. Ayrıca iflas öncesi için kurumlar beyannamesi düzenlemem gerekir mi? İflas nedeniyle Tasfiyeye giren firmamız için ayrıca bu ünvanla envanter defteri de yaptırmamız gerekli mi? Bu ve buna benzer özellikli konular hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. Saygılarımla;

Cevap : İcra iflas yasasına göre İflas işlemleri mahkemenin atadığı kişilerden oluşan İflas masasınca yönetilir. Vergi uygulamaları iflas sürecinde tutulması gereken defterler tutulur verilmesi gereken beyannameler verilir. Konu ile ilgili olarak yayımlanmış makalelerden yararlanınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.