Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.07.2023 17:29 (Üye) Soru : Merhaba, Bir arkadaşım ile birlikte ortak olarak anonim şirket olarak müşavirlik şirketi kuracağız.Bununla ilgili olarak; 1. Firma unvanı TOR ADVISORY SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş. olabilir mi ? Unvanda ingilizce kelime kullanabilir miyiz ? "DANIŞMANLIK" ibaresini kullanabilir miyiz ? 2. Ana sözleşmede sadece mesleki konularda mı danışmanlık yazması gerekiyor. Hukuki konularda da danışmanlık yapabilir miyiz ? 3. Müşavirlik şirketleri sadece mesleki konularda mı müşavirlik ve denetim yapabilir ? Saygılarımla

Cevap : 1-Unvanda yabancı kelime kullanımı konusunda bilgimiz yok. Ticaret sicili ile görüşünüz. 3568 Sayılı kanuna göre sorun olmaz. 2-3-Ana sözleşmede 3568 sayılı yasaya göre da sayılan işler olacak (3568/ 2. Md.)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.