Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.07.2023 08:28 (Üye) Soru : Merhaba, Çiğköfte kdv oranı toptan 1 perakende 10 olarak mı uygulanıyor. Toptan 1 olarak kesildiği bilgileri yayılmaya başlandı. Acaba yemek dışında sayılıp neye göre bu yorum yapılıyor. Tşk.

Cevap : Yiyecek ve içeceklerde İmalat/Toptan /Perakende ayrımı 14/02/2022 tarihinden itibaren kaldırılmıştır. Çiğ köftede Lokantada veya başka mekan da uygulanacak oran 10/07/2023 tarihinden % 10 dur. İmalat dan veya diğer yerler den (lokanta dışında) veya Paket olarak satılması halinde ise KDV oranı % 1 dir. Mevzuatta yapılan değişiklileri sosyal medya veya diğer yöntemlerden değil odamızın WEB sayfasından takip etmenizi öneririz. Değişiklikler günlük olarak siteden yayımlanmakta ayrıca soru cevap bölümünde yanıtlanmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.