Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.07.2023 15:25 (Üye) Soru : DEĞERLİ ODA ÇALIŞANLARI : KDV ORANI HAKKINDA TERREDÜTE DÜŞTÜĞÜMÜZ ÇİĞ KÖFTE İLE İLGİLİ SORUMU CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM,MÜKELLEFİM ETSİZ ÇİĞ KÖFTE İMALATI İLE İŞTİĞAL ETMEKTE OLUP ÜRETTİĞİ MAMÜLÜN TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞINI YAPMAKTADIR.ETSİZ OLARAK ÜRETİLEN BU MAMÜLÜN TOPTAN KDV ORANI VE PERAKENDE SATIŞ KDV ORANI NEDİR? PERAKENDE AŞAMASINDA İŞYERİNDE HİZMETTE KDV NEDİR? PAKET SERVİSİNDE NEDİR? İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

Cevap : Yiyecek ve içeceklerde İmalat/Toptan /Perakende ayrımı 14/02/2022 tarihinden itibaren kaldırılmıştır. Çiğ köftede Lokantada veya başka mekan da yenilmesi halinde uygulanacak oran 10/07/2023 tarihinden % 10 dur. İmalat dan veya diğer yerler den (lokanta dışında) veya Paket olarak satılması halinde ise KDV oranı % 1 dir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.