Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.07.2023 10:15 (Üye) Soru : Merhaba 2023 Haziran ayında ücretsiz izinli olan bir işçimizi 3 temmuz 2023 tarihinde çıkışını verdik. Ancak çıkış bildirgesinde haziran ayında ve temmuz ayında yanlışlıkla çalışmış olarak gösterdik. Haziran ayı bildirgesini henüz vermedik. Haziran ve temmuz bildirgelerinde personelimizi ücretsiz izinli olarak gösterirsek sıkıntı yaşarmıyız. Veya verdiğimiz çıkış bildirgesini düzeltme imkanımız varmıdır ? Kolay gelsin

Cevap : Her yıl temmuz ayının birinden yirmisine kadar (yirmisi dahil) malî tatil uygulanır. Haziran ayının son gününün tatil günü olması halinde, malî tatil, temmuz ayının ilk iş gününü takip eden günden başlar.” Hükmüne istinaden, Haziran ayının son günü olan 30.06.2023 Cuma gününün, Kurban Bayramının 3’ncü gününe denk gelmesi nedeniyle 2023 yılı mali tatili 04.07.2023 Salı ve 20.07.2023 Perşembe (dahil) arasında uygulanacaktır. İşlem mali tatil kapsamında değil. Çıkışın dilekçe ile iptalini işçinin de yazılı rızasını alarak yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.