Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.07.2023 10:45 (Üye) Soru : DÜZELTME , merhaba ,yurt icinden mal alım satımı yapan, 2 ortaklı, ortaklarının ikisi de bagkur emeklisi olan ve firmada daimi bulunan, 17 yıllık LTD.ŞTİ yiz. firmamızda; 4 tane 4-a NORMAL SGK lı, , 4 tane de 4-a SGDP SGK li olmak üzere, toplam 8 tane bordrolu çalışanımız var. 1 - iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak, ÇALIŞAN TEMSİZCİSİ bulundurmak zorunda mıyız? 2 - Çalışan temsilcisi ortaklardan biri olabilir mi? 3 - çalışan temsilcisi süresiz olarak atanabilir mi ? yoksa çalışan temsilcisi kaç yıllıgına atanmalıdır? NOT: Ortaklardan biri 14/05/2017 de İŞVEREN VEKİLİ İÇİN İŞ SAGLIGI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ E-SERTİFIKA PROGRAMI BELGESİ almıştır. tesekkurler

Cevap : İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ ÇALIŞAN TEMSİLCİSİNİN NİTELİKLERİ VE SEÇİLME USUL VE ESASLARINA İLİŞKİN TEBLİĞ incelemeniz gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.