Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.07.2023 18:12 (Üye) Soru : merhaba Yabanci ortakli sirketimiz genel muduru Hem Turk vatandasi hem Danimarka vatandasi. Tc kimlik nosu ile islem yapiliyor. ssk ise girisi yapilmis Turkiye de. Cifte vergilendirme anlasmasina gore gorevlendirme ile gelip SSK si oradan odendigine iliskin yazi verebilirsek certificate of covarage dedikleri evrak nasil bir yol izlemeliyiz. ssk ise girisi yapildigi icin ne yapablirriz. ucretini buradan aliyor

Cevap : certificate of covarage :Sigorta şirketi tarafından düzenlenerek sigortalıya verilen ve sigorta sözleşmesinin varlığına kanıt olarak kullanılabilen bir belgedir. Belge, sigortalının kimliğine ilişkin bilgiler, sigorta teminatının kapsamı ve poliçe şartları hakkında genel bilgiler içermektedir. Sigorta sertifikası, sigortanın bir şart olarak öne sürüldüğü borç alacak ilişkilerinde ve hukuki işlemlerde kullanılmaktadır ve gerekli olduğu taktirde her sigorta branşı için düzenlenebilir. Özellikle bir ana poliçe ile birden fazla kişi veya sigorta konusu için grup teminatı veren branşlarda sıklıkla kullanılmaktadır. ayrıca sigortalının sağlık sigortası poliçesi kapsamında nelere sahip olduğunu ve neleri sigortalı olmadığını özetleyen resmi bir sözleşmedir. Bu belgenin olması/olmaması ülkemizde fiili çalışması karşılığında 4a sigortalısı bildiriminin yapılmasını engellememektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.