Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.07.2023 16:23 (Üye) Soru : Merhaba, Yeni bir mükellef ile sözleşme yaptım ve 06/2023 döneminden itibaren beyannamelerini vermek benim sorumluluğumda oldu. Mükellefi tanımak adına vergi dairesi sistemine baktığımda 03/2023 döneminde hiç beyanname verilmediğini ve 01/02 dönemlerinde de hatalı beyannameler verildiğini görüp mükellefe bilgi vergim. mükellef düzeltmemi istedi ve bende hizmet bedelimin makbuzunu keserek düzeltmeleri yaptım. mükellef düzeletmelerden doğan ve verilmeyen beyannameden doğan cezaları ayrıca hizmet bedelimi eski mali müşavirden doğan zararları talep etmiş. bunun üzerine eski mali müşavir düzeltmeleri ve verilmeyen beyannameyi verdiğim için hizmet bedeli almamam gerektiğini ve bu konuda beni türmoba şikayet edeceğini söyledi. verdiğim hizmettin arkasındayım fakat böyle bir şikayet durumunda nelerle karşılaşırım beni neler bekler, bilgilerinizi rica ederim.

Cevap : Hiç bir işlem ile karşılaşmazsınız Şayet olay anlattığınız gibi ise; Müşteriniz Eski meslek mensubu hakkında sorumluluğundaki işlemleri yapmadığı veya eksik yaptığı için Odaya disiplin soruşturması yapılması için dilekçe versin.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.