Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.08.2023 09:04 (Üye) Soru : Sayın danışmanım merhabalar, sorum; 1- MATBAADA KULLANILAN KAĞIT ALIM-SATIM İŞİ İLE İLGİLİ MÜKELLEFİYET AÇACAK OLAN MÜŞTERİM BU MÜKELLEFİYET ADRESİ İÇİN EV ADRESİNİ HOME OFİS OLARAK GÖSTEREBİLİR Mİ ? ( ÜRÜNLER HER ZAMAN SATICIDAN DİREK ALICIYA GİDECEK. ) 2- MATBAA KAĞIT ALIM SATIMDA KULLANILAN KDV ORANI KAÇTIR? 3- SATIŞLARINDA KDV TEVKİFAT DURUMU VAR MIDIR ? 4-E FATURA YA TABİ OLMA ZORUNLULUĞU VAR MIDIR FATURALARINI E ARŞİV PORTALDAN KESEBİLİR Mİ ? MEVZUATTA DİĞER ÖZELLİKLİ DURUM VAR MIDIR ? SAYGILARIMLA,

Cevap : 1 BÜROKRATİK İŞLEMLER KONUSUNDA BİLGİMİZ YOK. BU KONUDA VD DEN BİLGİ ALINIZ. 2-KDV ORANI % 20 DİR. 3-KDV TEVKİFATI OLMAZ. 4- E-FATURA MÜKELLEFİ OLMAYAN TÜM MÜKELLEFLER E-ARŞİV FATURA KULLANMAK ZORUNDADIR. 2023 YILI CİROSU 3 MİLYONUN AŞILMASI HALİNDE 01/07/2024 TARİHİNDEN İTİBAREN E-FATURA KULLANILACAK.01/01/2025 DEN İTİBAREN E-DEFTER TUTULACAK.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.