Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.08.2023 09:49 (Üye) Soru : Merhabalar üstad iyi pazarlar, Genç girişimcilikten yararlanan 2 mukellef var 2 side gelir vergisi mükellefi ayrı ayrı adi ortaklık değil 2022 yılında mükellefiyet tesis ettirdik. 2 si ortak olarak bu sene ltd şti. kurmak istiyor şirketi kurduklarında ortak olduklarında şahıs firmasında genç girisimci sartlari devam eder mi şirket ortaklıklarında etmez diye okudum bilgi rica ederim... aynı soru 2020 yılında sorulmus şöyle cevap verilmiş. Genç girişimci istisnası kişilere tanınan bir haktır.Kişinin aynı zamanda Tüzel kişiliğe ortak olması istisnayı bozmaz.

Cevap : "Genç girişimci istisnası kişilere tanınan bir haktır. Kişinin aynı zamanda Tüzel kişiliğe ortak olması istisnayı bozmaz." BU GÖRÜŞ DOĞRUDUR. AŞAĞIDAKİ LİNKDE BULUNAN BROŞÜRÜ İNCELEYİNİZ. https://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/beyannamerehberi/2023/genc_girisimciler_2023.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.