Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.08.2023 11:35 (Üye) Soru : Matbaa karton çanta imalat ihracat yapan firma el işçiliği ni dışarda tutacağı depo mahiyetindeki bir dükkanda çalıştıracağı elemanlarla yapmak isterse (üretim değil sadece elle yapıştırma için) açılışını depo olarak vergi dairesine bildirse sizce yeterlimi? yani ticaret sicile şube açılışı olmasa (orası bir satış iletişim yeri olmayacak) eğer oluyorsa mevcut sgk dosyamızdaki elemanları oraya gönderip çalıştırabilirmiyiz yoksa orası için ayrı bir sgk dosyasımı açmak gerekir gibi 2 sorum olacak,cevaplayabilirseniz sevinirim...

Cevap : Kiralanan yer Ticaret siciline tescil ettirilir. VD bilgi verilir Sorunuzun SGK ile ilgi kısmını “Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanı “ kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.