Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.08.2023 13:55 (Üye) Soru : Merhabalar; Bir firmamızda EYT kapsamında emeklilik kodu ile işten çıkışı yapılan bir personelimizin hesaplamaları yanlış olduğu anlaşılmıştır. o dönem için EYT' ye hak kazanmadığı, bu durum takip eden ayların (2 ay) sonunda anlaşılmıştır ve bu aylarda personel SGDP kapsamında çalışmaya devam etmiştir. Bu durumda nasıl bir yol izlenmeli, başına böyle bir durum gelen var sie yardımcı olabilir mi ?

Cevap : İşçi işyerinde çalışmaya devam ediyor ise sgdp iptal edilip ek aphb verilmeli ve sonraki aylar tüm sigorta kollarına tabi olarak bildirge verilmelidir. İşyerinin bağlı olduğu sgm ye başvurarak işçinin tekrar giriş olan işe girişindeki sigorta kolu da tüm sigorta kolları olarak düzeltilmelidir
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.