Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.08.2023 12:36 (Üye) Soru : MERHABA, 1997 Yılında 360 Gün Kadar 4A VE 4B hizmet çakışması vardır Kurum Bu çakışmada 360 Gün olan 4B Günlerini silmiştir. ve Buna karşılık çok az bir Süre Bağkur Günlerine prim aktarımı yapmıştır. Sorum Şu; Silinen bu Bağkur Gün Sayısı Kadar Primin Bordromuza Aktarılması gerekmez mi?

Cevap : Hizmet Sürelerinin Değerlendirilmesi: Madde 6- Aylığı bağlanacak kurum tarafından diğer kurumlarda geçen hizmet sürelerinin değerlendirilmesinde; Yıl üzerinden hesaplananların güne çevrilmesinde her yıl 360 gün, Ay üzerinden hesaplananların yıla çevrilmesinde 12 ay 1 yıl, güne çevrilmesinde her ay 30 gün, Gün üzerinden hesaplananların aya çevrilmesinde 30 gün 1 ay, yıla çevrilmesinde 360 gün 1 yıl sayılır. Birleştirilen hizmet sürelerinin toplamına itibari hizmet süreleri ile prim ödenmemiş süreler eklenmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.