Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.08.2023 12:29 (Üye) Soru : oru: Soru: Şahıstan sıfır kdvli satmak için araç aldık, galericiye satarken aldığımız tutarın üzerine %1 ekleyip satış faturası kestik. sattığımız rakamın geri klan kısmı için komisyon faturası kestik işlem doğru mudur Cevap:Sayın, Firmanız Oto galericimi ? Firmamız oto galerici değil, fakat ana sözleşmemizde 2.el araç alım satımı yapmaya yetkimiz var Cevap:Sayın, Sorumuzun cevabını vermediniz "SİZİN FİRMA OTO GALERİ FİRMASI MI ? " Normal ticari işletme mi ? Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi FİRMAMIZ OTO GALERİ DEĞİL

Cevap : Aktife aldığınız (254 Hs ) taşıt Binek oto ise ; satış bedelinin TAMAMI ÜZERİNDEN % 1 oranında KDV hesaplanır. Ticari taşıt ise % 20 KDV hesaplanır. Komisyon ile bu satışın ilgisi yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.