Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.08.2023 15:03 (Üye) Soru : Merhabalar gelir vergisi mükellefleri için gerçek faydalanıcı bildrimi yapmamız gerektiği ile ilgili bir yazı okudum. 31.08.2023 tarihine kadar bu bildirimi yapmak zorunda mıyız tüm mükellefler için. Kolaylıklar Tarih : 09.08.2023 Sayı : BBDAS/2023-127 Konu : Bazı Mükellefler İçin Ağustos Ayı Sonuna Kadar “Gerçek Faydalanıcı Bildirimi” Verilmesi Gerekiyor Buna göre 529 Sıra No.lu VUK Tebliği ile kurumlar vergisi mükellefleri dışında kalan diğer mükellefler ile diğer kişilerin, “Gerçek Faydalanıcıya İlişkin Bildirim Formu” nu önceden olduğu gibi GİB İnternet Vergi Dairesi sistemi üzerinden en geç 31/08/2023 tarihine kadar vermeleri gerekmektedir.

Cevap : Bu konuda oda web sayfamızda daha anlaşılır yazımız mevcuttur. Mevzuat daki değişiklikler günlük olarak web sayfamızda yayımlanmaktadır. Takip etmenizi öneririz. Aşağıdaki link deki yazımızı inceleyiniz. https://ismmmo.org.tr/dosya/4254/Mevzuat-Dosya/GERCEK-FAYDALANICI-FORMU-GV-MUKELLEFLERI.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.