Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.09.2023 11:48 (Üye) Soru : Merhabalar Bağımlı olarak çalıştığım şirkette Sermaye arttırımı yapacağım. Sermayenin ödenediğine dair raporu şirket içi bağlımlı çalıştığım için ben düzenleyebilir miyim yoksa dışarından bürosu olan bir arkadaşa mı yaptırmam lazım. ben düzenlersem tescilde sorun çıkar mı? konu hakkında bilgi geçeseniz sevinirim. ilgi konu ito mersise sorduğumda konunun smmmo odasının ilgilendirdiğini belirttiler. ilginize şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Bir iş yerinde hizmet akdiyle çalışın meslek mensubu, sadece çalıştığı iş yeri ile sınırlı olmak kaydıyla, meslek kaşesini kullanarak o iş yerinin sermaye artırım vb. raporlarını düzenleyebilir. Rapora İSMMMO dan alınacak "Oda kayıt" belgesi eklenecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.