Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.09.2023 16:19 (Üye) Soru : Merhaba, Kiracı olarak oturmakta olduğum evin bir bölümünü ofis olarak göstererek büro açılışı yapabilir miyim?

Cevap : 3568 sayılı meslek yasasına ve yönetmeliğine göre, mesleki faaliyet ikamet adresinde yapılamaz. Büro edinmeniz gerekir. SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLERİN ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 03/01/1990 Resmi Gazete No: 20391 … Büro Edinme Zorunluluğu Madde 14– Her meslek mensubu meslekî faaliyetine başlamadan önce bağlı olduğu oda bilgisinde iş yeri açmak zorundadır. Büro standartları ve buna ilişkin usul ve esaslar Birlik Genel Kurulu’nda belirlenir. Açılan işyerleri bağımsız büro şeklinde olup, başka bir serbest meslek faaliyeti veya ticarethane ile iç içe olamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.