Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.09.2023 13:56 (Üye) Soru : merhaba ihracat işlemi gerçekleştikden sonra gçb beyannamesi ile ilgili yapmamız gereken birşey varmıdır birde ihracat satış işlemini kdv beyannamesinde beyan ederken yüklenilen kdv iade alınacağı için detaylı beyanname ve iade süreciyle ilgili bilgi rica ediyorum teşekkürler

Cevap : GÇB ile ilgili başka bir işlem yapılmaz. KDV iadesi için KDV beyannamesinde Yüklenilen KDV hesaplaması yapılır. İade işlemleri için GİB Geksis sisteminde mahsuben veya nakden iade talep edilir. İndirilen KDV listesi ve yüklenen KDV listeleri elektronik ortamda sisteme yüklenir. KDV iadesi konusu detaylı bilgi için burada cevap için ayrılan sayfaya sığmayacak kadar uzun bir konudur. Bu konuda yayımlanmış Kitap ve makaleleri inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.