Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.09.2023 09:17 (Üye) Soru : Sayın danışman firmamıza 2022-06. Dönemde nakliyeci bir firma sehven vergi numaramızı yanlış yazarak tevkifatlı bir e-arşiv faturası kesmiştir. İlgili fatura kayıtlarımıza alınmış 1 ve 2 nolu kdv. beyanları ile beyan edilmiş ödeme ise banka kanalı ile yapılmıştır. İlgili fatura için firmaya Noterden hatayı bilgilendirici ihtarname de çekilmiştir. Vergi Dairesi kdv. iade kontrol raporuna istinaden faturanın ind. kdv. listesinden çıkarılarak düzeltme verilmesini talep etmektedir. İlgili faturanın geçerliliği hakkında bilgi veririmisiniz.

Cevap : Siz yapmış olduğunuz işlemlerin doğru olduğuna kayıtlar ile tevsik(ispat) ettiğinize göre neden beyannameyi düzeltesiniz. Faturanın doğruluğu veya yanlışlığı için görüş veremeyiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.