Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.09.2023 09:17 (Üye) Soru : Mükellefim Atık ve geri dönüştürülecek olan Plastikleri Kdvsiz satın alıp(alımlar için gider pusulası, fatura vs düzenleniyor) bu plastikleri geri dönüştürüp(Kapasite Raporu ve Sanayi sicil belgesi var) hammaddeye çeviriyor. Satışını gerçekleştireceği geri dönüştürülmüş hammaddeler için Satış faturası Tevkifatlı mı düzenlenmelidir ?

Cevap : Metal, plastik, lastik, kauçuk, kâğıt ve cam hurda ve atıklarının çeşitli işlemlerden geçirilip işlenmesi sonucunda elde edilen ve genellikle hurda ve atık niteliklerini kaybederek metal, plastik, lastik, kauçuk, kâğıt ve cam esaslı malzeme imalatında hammadde olarak kullanılan mamul niteliğindeki kırık, çapak, toz, granül ve benzeri ürünlerin teslimi tevkifat uygulaması kapsamındadır. ORAN 9/10
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.