Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.10.2023 15:09 (Üye) Soru : İşyeri adresimizi değiştireceğimizden yeni adresdeki işyeri için 01 08 2023 tarihinde kira kontratı düzenledik. Ancak fiili olarak işyerinden bu gün itibariyle yani 03 Ekim 2023 tarihinde ayrılıyoruz. Sorum şu 01 08 2023 tarihinde imzalana kira kontratı ile ilgili damga vergisi beyannamesini vermek istiyorum. Beyannameyi nasıl vermem gerekiyor. KSS İLE Mİ,PİŞMANLIK İLE Mİ VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE VERMEM GEREKİYOR ? KOLAY GELSİN

Cevap : Damga vergisi SÜREKLİ MÜKELLEFİYETİ olması halinde Beyanname 26/09/2023 tarihine kadar verilmesi gerekirdi. Bu durumda söz konusu beyannameyi Özel onay bölümünden Pişmanlık ile verilecek. Sürekli mükellefiyeti YOK ise VD ne kira sözleşmesi ile müracaat edilecek Burada da beyanname pişmanlık ile verilecek.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.