Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.10.2023 17:27 (Üye) Soru : Merhabalar; Vergi Dairesi tarafından mükellefimiz özel esaslara alınmış, VUK 148. maddesindeki 15 günlük süre geçmiş. Biz daha sonra düzeltme beyanlarını verdik. Vergi dairesi tarafından arandık, beyannamelerin düzeltme yapıldığı aydan kdv çıkan aya kadar olan tüm ayların beyannamelerin düzeltin dediler, (Buda 24 adet beyanname düzeltmesi demek) yoksa özel esaslardan çıkmazsınız dediler,nedenini sorduğumuzda 2023 yılı itibarıyla kdv iadesi bulunan mükelleflere bu uygulanacak dediler. İstanbul GiB kdv servisiyle görüşmemizde aynı şeyi söylediler bunla ilgili tebliğ,sirkü yok, vergi dairelerine gönderilen yazı var dendi. 60 Nolu Kdv sirkülerine rağmen bizden bunu istiyorlar, bunla ilgi ne yapabiliriz! İyi Çalışmalar.

Cevap : Normal şartla da 60 Nolu Kdv sirkülerine göre düzeltme yapılır. sizin yaptığınız işlem doğrudur. Vergi idaresinin bu tutumu ve istemi konusun da bilgimiz yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.