Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.10.2023 15:49 (Üye) Soru : Merhabalar işletme defterinden bilanço usulüne geçmiş bir şahıs firmamızda firma sahibi bizim mizan kayıtlarımızda olmayan bir banka hesabından mizanda kayıtlı bankaya para transferi yapıyor ve o yaptığı para ile borçlarını ödüyor bizde mizanda o şekilde gösteriyoruz sorum kendi para gönderdiği için bunun kaydını nasıl yapmam gerekli sermaye hesabındaki durumu ne olur onu öğrenebilir miyim bir de mizanda kayıtlı olmayan bize göndermediği banka hesabındaki kayıtlar ile ilgili ne yapabilirim onlar işlenmedi çünkü . İyi çalışmalar .

Cevap : Yapılan işlem yanlış. GV mükellefleri işleri ile ilgili olarak Bankalarda TİCARİ MEVDUAT hesabı açtırmak zorundadır. Özel şahsi hesapları ile ticari faaliyet olmaz. Hukuka aykırı olarak yapılan işlem için yorum olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.