Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.10.2023 15:12 (Üye) Soru : Sayın Yetkili, Yassı Saç Sektöründe Faaliyet Gösteren Rulo halinde aldıgımız Yassı sacları Çeşitli ebatlarda Boy ve ende keserek çeşitli ebatlarda sac olarak satıyoruz. Sattığımız bu sac ürünlerde tevfikat var mı, Birde Seçitli ebtalrada kesilen ürünlerü sac olarak ala bir firma bu saçları Profil haline ve Kablo Kanalı haline getirerek Mamül olarak satılıyor bu satılan Profil ürünlerde Tevfikat var mıdır?

Cevap : Rulo halinde aldıgınız Yassı sacları Çeşitli ebatlarda Boy ve ende keserek çeşitli ebatlarda sac olarak satmanız halinde 4/10 Oranında KDV tevkifatı hesaplanacak. Profil haline ve Kablo Kanalı haline getirerek Mamül olarak satılan ürünler için KDV tevkifatı hesaplanmayacağı görüşündeyiz. Bu bir yorum dur. Konu hakkında özelge alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.