Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.10.2023 09:42 (Üye) Soru : Merhaba, ben smmm ruhsatına sahip fakat faaliyete geçememiş bir meslektaşınızım, doğum sonrası kendi rızam ile işimden ayrıldım. Bu süreçte de ruhsatımı aldım. Çocuğum ve işim, ikisi de vazgeçemediğim bir durum ve ben hem çocuğumu büyütüp hem de mesleğimi icra etmek istiyorum, fakat bunun için büro açacak ve de büronun masraflarını karşılayacak maddi güce şuan için sahip değilim, hom ofis olarak evin bir bölümünü ofise çevirip belli bir seviyeye gelene kadar çalışmak, sonrasında büroya geçerek mesleğime devam etmek istiyorum. Lütfen bu konuda mesleğime aykırı hareket etmeksizin yapabileceğim bir öneri sunabilir misiniz. Ayrıca eminim bu konu birçok kadın meslektaşımızın maalesef ki sorunu. Bilginiz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar

Cevap : Çalışma usul ve esasları yönetmeliğine göre meslek mensupları "Büro edinmek" zorundadır. ikamet ettikleri yerde mesleki faaliyet de bulunamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.