Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.10.2023 10:03 (Üye) Soru : merhaba. smm sözleşmeli bir firmama 1 aydır ulaşamıyorum telefonlar kapalı adres te kimse yok ben bu firmanın beyanlarını yıl sonuna kadar gayrı faal diye mi verip sözleşme fesih yapıcam yoksa bugunden itibaren sözleşme fesh edip beyan vermeyeceğim. mükellefin vergi dairesine bilgi vermem gerekirmi. ( firma ile bağlantım kesildi .... tarihinden itibaren firma ile sözleşme mi fesh ettim beyanlarını vermiyorum ) diye. Ayrıca kendi vergi daireme bu durumu izah eden bir dilekçe vermem gerekir mi. teşekkür ederim.

Cevap : Müşterinizin Bilinen adresine İadeli taahhütlü yazı gönderin. Yazıda süre vermek sureti ile sözleşmenin tek taraflı fesih edileceğine bildiriniz. Yazı tebliğ edilmez ve size geri gelmesi halinde sözleşmeyi fesih edip müşterinin bağlı olduğu VD ne bilgi veriniz. Kendi VD bilgi vermek gerekmez.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.