Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.10.2023 08:08 (Üye) Soru : Merhaba Mali müşavir olarak çalıştığım faaliyetime 23.09.2023 tarihinde son vererek vergi kapanışımı yaptım ve odamıza bu durumu bildirdim. Geçmiş dönemdeki 07-09/2023 dönemi muhtasar beyannamemi vermek için Defter Beyan sistemine girdiğimde "Defter-Beyan Sistemini meslek mensubu/odası aracılığı ile kullanmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmeniz için, aracılık ve sorumluluk sözleşmesi imzaladığınız meslek mensubunun/odasının Sisteme giriş yaparak kayıt işlemini tamamlaması gerekmektedir. Kaydın tamamlanmasının ardından Sisteme giriş yapabilirsiniz." şeklinde bir uyarı vermektedir. Defter Beyan sistemine giriş yapamadığım için geçmiş dönem beyannamelerimi veremiyorum. Bu durumda ne yapmam gerekiyor yardımınızı rica ederim. Saygılarımla

Cevap : Mükellefiyetiz kapatıldığı için artık siz beyanname veremezsiniz Serbest çalışan başka bir meslek mensubu ile Aracılık sözleşmesi yaparak beyannameyi gönderebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.