Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.10.2023 16:17 (Üye) Soru : Sayın.danisman bez poşetin gekap kapsamında olmadığını söylediniz peki bu mukelleflere bosda olsa gekap beyanidami verilmeyecek örneğin canta imalatçısı toptan satışlarında ambalaj malzemesi kullanmadan çantaları bez çuvallara koyuyor bez torbada gekap beyanına tabi değil ama bu mukellef ambalaj kullanma zorunluluğu olan mukellef gurubunda.ama kullanmıyor o halde bu mükellefler boş beyan vermek zorundamidir tskler

Cevap : Gekap Beyannamesi vermeye başlayan mükellefler boş beyanname verir. Gekapa tabi işlem yok ise boşta olsa beyanname verilmez. Size gönderdiğimiz link de bu bilgiler vardır. Bir kez daha inceleyiniz. AYRICA GEKAP (poşet) Beyannamesindeki "Diğer ürünlere ilişkin Gekap bildirimleri" sayfasındaki sayılan ambalajları inceleyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.