Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.10.2023 10:49 (Üye) Soru : Merhaba, 2 ortaklı bir limited şirket kurulacak ancak 2 ortak da yurt dışında yaşıyor Türkiye'de yaşayan ve ortak olmayan dışarıdan bir müdür ataması yapılacak yanında mecburen ortaklardan biri de müdür olarak atanacak ancak yurt dışında olacağı için dışarıdan atanmış müdür tek başına kararlar alabilir mi münferiden imza yetkisi olucak ancak genel kurul kararlarını müdürler kurulu kararlarını tek başına alabilir mi vekalet olayı sadece genel kurulda var müdürler kurulu kararı için vekalet geçmiyor müdürler kurulu kararının tek müdürle alınması mümkün müdür

Cevap : Şirket deki bütün kararları Ortaklar kurulu alır. Dışarıdan atanan müdür. kendisine verilen yetkiler çerçevesinde şirketi yönetir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.