Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.10.2023 11:15 (Üye) Soru : internet üzerinden satış yapan firmalar arttıkça gider pusulası konusu daha fazla hayatımıza giriyor. bir kaç müşterim 1 ayda yüzlerce iade alıyor ve bunlara gider pusulası kestiriyoruz. e gider pusulasının artık hayatımızda olmasını istiyoruz. hiç bir entegretörde yok. oda bu konuda girişimde bulunabilir mi? bunu nasıl dile getirmeliyiz?

Cevap : İade için müşteriye bankadan yapılacak ödeme ler de "e-dekont " almanız yeterlidir. e-dekont da müşterinin adının mümkün ise TC olması yeterlidir. 7338 sayılı Kanun’un 213 sayılı Kanunun 234.maddesinde yaptığı değişiklik ödemeler BANKA veya ödeme kuruluşları veya Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi aracılığıyla yapıldığı takdirde, bu kurumlarca düzenlenen belgelerin ( dekont, ödendi belgesi vb) gider pusulası yerine geçeceği belirtilmiştir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.