Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.11.2023 11:59 (Üye) Soru : Merhaba, Site yönetimine danışmanlık işi yapan bir limited şirketimiz var. şirket site yönetimine danışmanlık faturası kesiyor fakat site yönetimi de site içerisindeki reklam harcamalarından dolayı danışmanlık firmasına reklam bedeli olarak makbuz düzenliyor ve bizde ödemesini banka aracılığı ile yapıyoruz. personel teminleri dışarıdan yapıldığı için site yönetiminin Muhtasar ve Kdv mükellefiyeti de yok. bu durumda yaptığımız reklam ödemesi için nasıl bir yol izlememiz gerekir. kdv ve Stopaj konusunda yardımcı olabilir misiniz? Saygılarımla

Cevap : Site yönetimin elde ettiği kazanç Ticari kazançtır. İktisadi işletme kurup KV ve KDV mükellefiyetti tesis ettirilecek Fatura düzenleyecek. reklam gelir Makbuz ile tahsil edilmez. Makbuz ile Apt.veya Site aidatı toplanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.