Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.11.2023 16:20 (Üye) Soru : Sn Yetkili; 2017 yılından itibaren Mali Müşavir Ruhsatı almaya hak kazandım. 2022 yılında ruhsatımı teslim aldım. Soru 1: Özel bir firmada Muhasebe biriminde çalışmaktayım. Firmadaki SGK meslek kodum Muhasebe departmanında çalıştığımı gösterir şekilde bildiriliyor. 10 sene bu şekilde firmada görev aldığım takdirde YMM sınavına girmeye hak kazanabiliyor muyum? Soru 2: Bu süre 2017 yılında SMMM olmaya hak kazandığım süre ile mi başlıyor veya 2022 yılında ruhsatımı teslim aldığım süreden itibaren mi başlıyor. Dönüşlerinizi beklemekteyim. Teşekkürler, Saygılarımla,

Cevap : YMM sınavına girmek için Süre; Serbest veya Bağımlı olarak mesleki faaliyete başladığınız tarih den itibaren başlar Ruhsat alma tarihin den başlamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.