Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.11.2023 14:11 (Üye) Soru : Sayın Yetkili, Bağımlı olarak çalıştığım limited şirket 04.10.2023 tarihi itibariyle nevi değişikliği yaparak anonim şirketi oldu. Vergi Dairesine E-beyan için müracaat ettim. Sistemleri anonim şirkete e-beyan yetkisi veremedi, başkaca bir şirkette yetki var sebebiyle. Limited şirketindeki yetkiden dolayı olduğunu tahmin edebiliyorum. Odamızı telefon ile aradım mevzuat bölümüne sormam gerektiği bilgisini verdiler. İnternet şubesinde işyeri vergi numarasını düzelterek kayıt ettim. Başkaca belge, bilgi vermem gerekiyor mu ? Vergi dairesinin e-beyan yetkisini münfesih olan limitedten çıkararak, anonim şirketinden yetkili olduğumun görmesi açısından bir işlem yapılması lazım mı? Teşekkür ederim..

Cevap : Yeni oluşan A.Ş in İmza yetkilisi ile VD müracaat ediniz A.Ş adına için yeni şifre alınız gerekir. Bu işlemler yüz yüze VD de yapılacaktır. VD ne müracaat da Odadan "üye kayıt belgesi " almanız gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.