Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.11.2023 13:15 (Üye) Soru : Merhaba, Türmob Fianansman gider kısıtlaması sayfasında yandaki uyarılarda; "Hesaplanan finansman gider kısıtlaması rakamı beyanname üzerinde KKEG olarak gösterilecek olup, gelir tablosunda gider yazılan finansman giderleri üzerinde herhangi bir işlem yapılmayacaktır." uyarısından yola çıkarak Finansman gider kısıtlaması için kayıt atılmayarak beyannameye yansıtılacak şeklinde yorumlanmıştı. Konu ile ilgili detaylı görüşlerinizi rica ederiz. Saygılarımızla.

Cevap : Sadece bu olay ile ilgi değil Tüm KKEG ler için Muhasebe kaydı yapılır. Başka işlemler için KKEG kaydı yapmıyor musunuz ? Örneğin Binek otomobil Gider kısıtlaması kaydını nasıl yapıyorsunuz ? Beyannamenler Muhasebe kayıtlarının sonucudur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.