Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.11.2023 10:38 (Üye) Soru : Merhaba, Limited sirketin aktifinde bulunan ve ayni zamanda sirket merkezi olarak kullanilan gayrimenkul e acele kamulastirma karari cikmis ve sirkete tebliğ edilmistir. Söz konusu olan gayrimenkul şirket aktifine 2005 yılında girmiştir. 1. sorum , Bu gayrimenkul ile ilgili madde 32 ye göre yenden değerleme yapabilir miyiz ? Madde 32 ye gore degerlemenin suresi doldu mu ? Yapilabiliyorsa , Ne zaman yapmak daha uygun olur ? 2.sorum , faturanin ne zaman kesilmesi gerektiği , kamulaştırma bedeli hesaba yattiktan sonra mi kesilmelidir ? Ya da bedel yattiktan belli bir sure sonra mİ ? İyi calismalar dilerim.

Cevap : 1-Yeniden değerleme yapılabilir VUK Geçici madde 32 için süre söz konusu değildir. 2-Fatura Tapu tescilinden sonra en geç 7 gün içinde düzenlenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.