Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.11.2023 10:46 (Üye) Soru : merhaba , 2 sorum olacakti . Yeni acilan firmamiz tarim makineleri ve tarim ilaclama makineleri satişi yapmak istiyor. Burada ; 1- ) 2 el yurt icinden bir firmadan pamuk toplama makinesini ticaret yapmak amaciyla alabilmemiz için sartlar nelerdir (satici ve alıcı acisindan tse belgesi veya benzer belgeler isteniyor mu? Bu makineleri almak satici ve alici için belli m2 ustu arazi sahip olma zorunlulugu varmi? 2-) yurtdisindan sifir pamuk toplama makimesi ve tarim ilaclama makinesi getirebilmenin ve yurticine satabilmenin sartlari nelerdir. (satici acisindan tse belgesi veya benzer belgeler isteniyor mu?satici ve alici açisindan bu makineleri almak için belli m2 üstü arazi sahip olma zorunlulugu varmi? Saygilar

Cevap : Bahsettiğiniz Makinelerin alış ve satış için şart olup olmadığı konusunda bilgimiz yok. Vergi uygulamaların da satışlar ve alışlar için için şart olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.